Reklam
Vakıf Katılım
Tarih : 2023-09-18 17:21:45

Radyo Sitare yayın hayatına başlıyor

Radyo Esenler bünyesinde kurulan “Okulumda Radyo Var” projesi, Esenler’deki liselerde eğitim gören gençleri radyonun renkli dünyasıyla tanıştırıyor. Gençlere radyo programcılığının inceliklerini öğretmek ve yeteneklerini keşfetmelerini sağlamak amacıyla hayata geçirilen proje ile en eski iletişim araçlarından biri olan radyoya dair bilinmeyenlere ışık tutuluyor.

Uzman eğitimci kadrosu ve usta radyoculardan eğitimler alan gençler, proje ile radyo programcılığına dair mesleki yetkinlikle donatılıyor. Okullarında kurulan radyo istasyonu ile yayıncılığın püf noktaları, mikser kullanımı ve diksiyon eğitimi de alan gençler, radyo isimlerine oy birliğiyle karar veriyor.

“Okulumda Radyo Var” projesi kapsamında ilk radyo istasyonu, Esenler Güzide Özdilek Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde kuruluyor. Yayın hayatına başlayacak “Radyo Sitare”, okul bünyesinde kurulan ilk radyo olarak yarın dinleyicileriyle buluşacak. “Radyo Senin Mikrofon Senin” sloganıyla gençlerin sesi olacak radyoda ilk canlı yayın, 25 radyo programcısının katılımıyla gerçekleşecek.

  Hibya Haber Ajansı

© Copyright 2023 avrupanews.com Tüm Hakları Saklıdır.
Web sitemiz Hibya Haber Ajansı Abonesidir.