img

BM Cenevre Merkezi’nde Xinjiang tanıtım toplantısı


Xinjiang Uygur Özerk Bölgesi yönetimi ve Çin’in BM Cenevre Daimi Temsilciliği, BM İnsan Hakları Konseyinin 51. oturumu sırasında dün “Xinjiang’ın insan haklarını korumada elde ettiği başarılar” temalı tanıtım toplantısını düzenledi.

Toplantıya 50’den fazla ülkenin BM daimi temsilcileri, üst düzey diplomatlar, muhabirler ve hükümet dışı örgütlerden temsilciler dahil 100’den fazla kişi katıldı.

Çin’in BM Cenevre Daimi Temsilcisi Chen Xu yaptığı konuşmada, aralıksız sürdürülen çabalarla Xinjiang’ın ekonomik ve toplumsal gelişmeleri ile insan hakları çalışmalarında eşi görülmemiş başarılar kazanıldığını, ancak bazı Batılı ülkelerin kendi siyasi amaçlarıyla bu başarıları kasten görmezden gelerek Xinjiang hakkında yalanlar ve dezenformasyon yaydığını, uluslararası toplumun karşı çıktığı bu girişimlerin muhakkak başarısızlığa uğrayacağını vurguladı.

Toplantıya katılanlar, Xinjiang’ın terör ve aşırıcılıkla mücadele, kalkınma, yoksulluğu azaltma, insan haklarını koruma ve ilerletme alanlarında kazandığı başarıları takdirle değerlendirirken, Çin’in Xinjiang meselesindeki adil tutumunu desteklediklerini ve Xinjiang'la ilgili meseleler bahanesiyle Çin'in iç işlerine karışmaya yönelik her türlü eyleme karşı çıktıklarını ifade etti.

Kaynak: Çin Uluslararası Radyosu
Hibya Haber Ajansı

TSPB

Haber Giriş Sistemi

Reklam Pazarı

Reklam İçeriği

Kandilli Rasathanesi Son Depremler

Dünya Genelinde Son Depremle

Dolar Fiyatı

 

 

724ilanbul

Araba Hayali

Piramit Menkul Kıymetler A.Ş.