Bakan Yardımcıları Tuzcu ve Turagay, FEDCOC heyeti ile bir araya geldi

by avrupanews

Ticaret Bakan Yardımcıları Mustafa Tuzcu ve Rıza Tuna Turagay, Mısır Ticaret Odaları Federasyonu Başkanı Ibrahim El Araby başkanlığındaki Mısır Ticaret Odaları Federasyonu (FEDCOC) heyetini kabul etti.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin (TOBB) davetlisi olarak Türkiye’de bulunan heyet ile Ticaret Bakanlığında yapılan görüşmeye, TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu da katıldı. Mısır ve Türkiye arasındaki ticari ve ekonomik ilişkilerin ele alındığı toplantıda,  karşılıklı beklentiler ve bundan sonra atılabilecek adımlar dile getirildi.

Görüşmede taraflar, Türk ve Mısırlı iş insanları arasındaki artan diyaloğun ticari ve ekonomik ilişkilere olumlu katkı sağlayarak, her iki halkın refahının artmasına katkıda bulunacağının altını çizdiler. Ticaret Bakan Yardımcıları Tuzcu ve Turagay, bu ziyaretlerin karşılıklı olarak sık sık tekrarlanmasının önemini vurguladı.

Görüşmede Ticaret Bakan Yardımcıları ayrıca, Türkiye ve Mısır arasında devam etmekte olan siyasi istişare sürecinin önemini vurgulayarak, bu sürecin ticari ve ekonomik ilişkilere ivme kazandıracağına olan inançlarını dile getirdiler.

Hibya Haber Ajansı

You may also like

Leave a Comment